Hit-Air’in hikayesi 1995 yılında Japonya’nın Nagoya kentinde, o zamanlar genç bir mühendis olan Mr. Kenji Takeuchi’nin yepyeni bir teknoloji icat etmesi ile başladı; Darbe Emici ve Giyilebilir Hava yastığı. Mr. Kenji, ürünün patentinin alınmasından 3 sene sonra ve yoğun uğraşlar sonucunda Dünya’nın ilk hava yastıklı motosiklet ceketini dünyaya tanıttı.

1999 yılında ceket, Dünya’nın güvenlik standartları en yüksek bölgesi olan Avrupa’da piyasaya çıktı. Avrupa Birliği Kişisel Koruma Ekipmanları Standartları CEC 1989’un son derece katı kriterlerine dahi tam uyum sağlayan bu yeni teknolojiyi İtalya’dan Spidi, İsviçre’den IXS ve Almanya’dan Louis adlı firmalar ticari bir ürün olarak piyasaya sürdüler.

2000 yılında Fransa’da Global Salon du Cheval’den alınan Altın Madalya, ürünün sadece motosikletliler için değil, biniciler için de Dünya’daki yeni güvenlik standartlarını belirleyeceğini gözler önüne seriyordu. Bu teknolojinin artık kendi evi Nagoya’dan Dünya’ya bir ticari ürün olarak yayılması kararı da sonraki yıl verildi ve Hit-Air 2001 yılında kendi adıyla ilk ceketini üretti.

Mr. Kenji ve mühendislik ekibi, teknolojiyi geliştirmeye devam etti. Üretilen ceketler ve yelekler önce Japon Polisinin motorsikletli üniteleri tarafından yaygın bir şekilde motosikletli üniteler için kullanılmaya başlandı. İspanya Polis Gücü ve ardından da Fransa Jandarma Kuvvetleri’nde standart motosiklet yeleği olarak kullanılmaya başlanması, teknolojinin bilinilirliğini en üst seviyeye çıkardı.

2009 yılında icat edilen S- System, ceket infilak süresini yarı yarıya indiriyordu. Bu gelişme şu an VHR modelinde görülen 0.1 saniye gibi inanılmaz bir aktivasyon performansının alt yapısını oluşturacaktı. Hit-Air’in başarısı bununla sınırlı kalmadı: Yıl 2015’e geldiğinde; İrlanda, Çin, BAE, Avustralya ve Türk Polisi çoktan Hit-Air’i motosiklet ceket ve yelek alanında bir numaralı iş ortağı yapmıştı. Binicilik alanında ise Hit-Air artık sektör ve güvenlik standartlarını belirliyordu.

Hit-Air Turkiye ise, S&H Inc. kurucu ortaklarinin Istanbul trafiginin artik araba kullanilamayacak duruma gelmesi konusunda hem fikir olmasi ile basladi: 30 km yolu 2.5 saat’e alan Girisimcilerin akillarindaki soru suydu: Guvenligimizi saplanti haline getirmeden nasil rahat bir sekilde Motosiklet kullanabiliriz? Sorunun cevabi yine her seyin basladigi yer olan Nagoya’da Mr. Kenji ile yenilen bir aksam yemeginde verildi: HIT-AIR Turkiye…

Yeni çıkan ürünlerimizden haberdar olmak istiyorsanız. Bizimle e-posta adresinizi paylaşın. Kataloğumuz güncellendiğinde haberdar olun!

Kayıt Ol

Copyright @ 2018 Hit-Air Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.